Uplynulé podujatia

150 rokov trate Prešov-Lipany-Orlov

Vážení priatelia.

Pomaly sa blíži naša posledná plánovaná akcia pre rok 2023.

Bude ňou slávnostná jazda Bobiny s retro Tatranom a sprievodný program pri príležitosti 150. výročia trate Prešov (- Plaveč) – Orlov, ktorá sa uskutoční v sobotu 7. októbra.

Centrom podujatia a jeho hlavným organizátorom bude Mesto Lipany, ktoré špeciálne pre našich cestujúcich ponúka mimoriadnu zľavu na vstup do miestneho akvaparku, kam bude zo železničnej stanice zabezpečená bezplatná autobusová doprava.

Pre domácich máme pripravené dve vyhliadkové jazdy najkrajším a technicky najnáročnejším úsekom trate prekonávajúcej hlavné európske rozvodie v masíve Spišsko-šarišského medzihoria. Magnetom jázd bude otočenie súpravy na tzv. „triangli“ – úvraťou cez Plaveč a orlovsku spojku ako aj zastávka v skalnom záreze pod vrchom Balážka s možnosťou fotenia, posedenia v altánku, návštevy Talianskej studničky, v prípade pekného počasia aj s dostatkom času pre návštevu blízkej vyhliadkovej veže.

Na železničnej stanici v Lipanoch bude počas dňa prebiehať výstava modelových koľajísk vo vozňoch Klub železničných modelárov Vrútky, obrazov, detských prác, kultúrno-historický program a nebude chýbať ani tradičná goralská ľudová hudba.

Cestovný poriadok

Cestovné

Upozornenie: Kapacita 1. triedy je naplnená. Rezervácie miest sa vykonávajú už len do 2. triedy prostredníctvom e-mailu rezervacie@klubtatran.sk

Podujatie podporuje Mesto Liptovský Mikuláš

Ďalšie informácie a podrobnosti nájdete na priloženom plagáte.

Tešíme sa na Vás!

Mohlo by sa vám tiež páčiť...